Рекомендації батькам з успішної адаптації десятикласника
Специфіку адаптації десятикласників визначають вікові особливості й початок профільного навчання. Важливою соціальною потребою цього віку є необхідність пошукової активності, самовизначення, побудови життєвих перспектив. Якщо обраний профіль відповідає психофізіологічним і особистісним рисам, інтересам і схильностям учня, то, не зважаючи на підвищені вимоги та збільшення навчального навантаження, втома і пов'язані з нею невротичні явища спостерігаються набагато рідше, а ефективність освітнього процесу зростає.
Поради батькам:
Порада 1
Ставтеся до дітей відповідно їх віку (враховуючи уразливість та суперечливість формуючого образу "Я", прагнення до самостійності, почуття дорослішання, перебудови мотиваційної сфери)
Порада 2
Сприяйте формуванню у старшокласників потреби в пошуковій активності, самовизначенні та побудові життєвих цілей.
Порада 3
Надайте підтримку при формуванні у старшокласників потреби якісної зміни самосвідомості : системи цінностей, самооцінки окремих якостей особистості, з яких складається оцінка свого цілісного образу.
Порада 4
Сприяйте формуванню почуття відповідальності, рівня суб'єктивого контролю, рефлексії
Порада 5
Враховуйте зростаючу потребу юнацького віку до дружнього та інтимного спілкування (терпляче і без ревно ставтеся до зустрічей дитини з друзями, особливо протилежної статті. Пам'ятайте, ви також були молоді).
Порада 6
Не слід применшувати важливість почуттів підлітків на даному віковому етапі, їм властиво переоцінювати значимість внутрішніх психологічних проблем. Спробуйте допомогти, але не використовуйте фрази "Толі ще буде", "Хіба це проблема", "В житті і не таке буває"
Порада 7
Зберігайте почуття гумору та оптимізму при спілкуванні з підлітками.
Порада 8
Не вимагайте повної відвертості дитини, вона маєправо на свої таємниці
Порада 9
Не використовуйте отриману інформацію і таємниці дитини, щоб завдати йому шкоди, особливо під час конфліктів